Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7572180



*

nr 757 2180


Roman Scheidl

(f. 1949), Österrike


Litografi, Roman Scheidl, 22/60, motivets mått: 20x20


Roman Scheidl, bildkonstnär född 1949.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:02:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/5 15:54:15 1      100 kr
7/5 17:13:50 2      150 kr
7/5 17:49:40 3      Vinnande bud
7/5 17:57:28 4      250 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Roman Scheidl

Roman Scheidl, bildkonstnär född 1949.

Läs mer om Roman Scheidl
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa grafik litografi litografier roman scheidl österrike österrikiskt österrisk
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr